Centrumogrodniczne.plDziś odwiedziliśmy działkę naszego klienta, który własnym sumptem i przy niewielkim wkładzie finansowym zbudował 3-sekcyjny system nawodnienia. Zobaczcie, jak pięknie prezentuje się regularnie podlewany ogród.. Własnoręcznie zrobiony system nawadniania - #10 Instalacje i pomysły - hypo.pl.
- Znajomy zrobił system nawadniania z podziurawionych rur PCV. Bardzo pomysłowe i nie drogie rozwiązanie.

Ps. Chciałem zapytać ile kosztuje taka pompa?
zobacz więcej: marmolady.pl , można poczytać. - Witam chciałbym prosić o poradę czy można kontakt prywatny???
- jeżreli chodzi o system nawradniania to moge polecic produkty z firmy cellfast Pozdrawiam
- Bajka
- Zawór kulowy to błąd. Powinien być grzybkowy. Na kulowym bardzo trudno stopniować przepływ wody, a uderzenie hydrauliczne potrafi rozwalić każdy zraszacz. Oczywiście tutaj przy jakiejś gówno pompce tego problemu nie ma, ale wystarczy zmienić sposób zasilania i będzie problem.
- Nie jest możliwe że wydał tylko 500zl. Dokładnie trzy dni temu zrobiłem sam system nawadniania na swojej działce o powierzchni podlewania 700m2 i koszty były większe oczywiście sekcja kroplujaca też się znalazła.
- Musi być pompa ?
- a o powstawaniu systemu podlewania nic co by mogło zainspirować , filmik o pochwaleniu się że inwestor ma.
- Hej. W zeszły piątek zamontowałem na działce przydomową biologiczną oczyszczalnię ścieków. Stare szambo po oczyszczeniu będzie pełniło rolę zbiornika na wodę oczyszczoną. Nie wykluczam, że w przyszłości podłącze dodatkowo rynny do tego zbiornika ale na razie tego nie zrobiłem. Wodę zebraną w szambie planowałem wykorzystać do podlewania trawnika oraz roślin ozdobnych. Formalnie do tej wody jest wymagana pompa do brudnej wody, która nie daje zbyt dużego ciśnienia. Czy jest szansa aby wykorzystać tą wodę do zasilania zraszaczy i ewentualnie jakie komponenty byście doradzili?
- Nie wiem do czego ten filmik ma nawiązywać?! Ma nam pokazać co możemy robić w wolnym czasie ?? Że oglądać film z przyjaciółmi?? Bo na temat podlewania nic się nie dowiedziałem - tyle że inwestor ma działkę i ją podlewa...
- Sam waz kropelkowy kt widzialem na filmie to koszt 200 zl za 50 m ostatnio kupowalem a gdzie po pa zraszacze to jest nie wykonalne pozdrawiam
- ja robilem nawadnianie sam ....
sterowane automatycznie.... 6 zraszaczy....pompa 100l/min
koszt 2500zl
- ciekawe.... ale mało konkretów, szkoda, bo dotychczas w Twoich filmach
było profesjonalne podejscie do tematu...
- 500 zł system nawadniania na działce 1000 M2. Sam ten automat ciśnienia kosztuje ponad 100 zł. Przy założeniu, że wszystko robimy sami i ograniczamy się tylko do zraszaczy statycznych 1500 to minimum na osprzęt, przy uruchamianiu ręcznym.
- Mam pytanie, moja działka też ma ok 1000 m2, cała w słońcu. Dlatego zastanawiam się nad takim nawodnieniem. I teraz moje pytanie : potrzebuje pomocy w rozplanowaniu w których miejscach ułożyć zraszacze , jakie użyć / kupić , ile sekcji , pompa i w ogóle wszystkiego informacje z tym związane. Chce to wykonać sam , czy kupując u Pana mogę liczyć na taką pomoc oraz czy zmieszczę sie w kwocie 1000 - 1500 zlotych ?
- Proszę o mail w celu kontaktu odnośnie tego systemu nawodnienia.
- Wszystko by sie zgadzalo, zeby dokładnie pokazac jak jest wszystko zrobione, ale nie pitolić non stop o tym jak to ładny ogród, chyba że zmienicie tytuł tego filmu, pozdro
- ale pierdolenie, to gówno ma 50 litrów na minutę? więc 3 tony wody na godzinę? za 500 zł system nawadniania??????
skm 100 ma średnio 2,7 m3 na godzinę!!!!!!!!!!!!!!
Rosjankom bajkę opowiedz!!!!!!!!!!!!!!! Ja mam skm 100 i 2 do 4 zraszaczy na sekcje przy ciśnieniu 2,5-3,0 bary, a sekcji jest 4. Koszt 4 sekcji z pompą i osprzętem to ponad 1500 zł i własna robota, ale rzetelna!!!!!!!!!!ale nie gardeny. Częstotliwość włączeń jak widzę na filmie zarżnie silnik, a za rachunek za prąd to klient wam podziękuje stosownie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!